Yumurta Akının Cilt İçin Yararları

Yumurta Akının Cilt İçin Yararları

Bildiğimiz organik bir yumurtanın akı içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde cildimizin tazelenmesi ve onarımı sırasında kullanmak amaçlı deneyen kişilerde önemli bir doğal besin olarak kabul edilmiştir.  Genellikle bayanlar tarafından güzellik ve bakım ürünü olarak tercih edilen yumurta akı sadece cilt bakımı olarak tercih edilen bir doğal bakım ürünü değil, ayrıca saçlarda da gösterdiği iyi etkiler sebebi ile saç bakım alanında da yumurta akı kullanılmaktadır.

 

Cilt maskesi için yumurta ile hazırlanan maske, yumurtanın hem beyaz akından hemde az miktarda sarısından karşım elde edilerek hazırlanmaktadır. Yüzünüzü temizleyici madde ile yıkayıp duruladıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde hazırladığınız yumurta karışımını cildinize hafifçe sürünüz. Yaklaşık 15-20 dk bekletildikten sonra bol su ile durulama işlemi yapmayı ihmal etmeyiniz.

İşlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra yumurtanın yüzünüze bırakacağı kuru ciltten dolayı iyice durulayıp kuruladıktan sonra normal zamanlarda cildinize uygun nemlendirici bir krem sürmeyi de ihmal etmeyiniz. Çünkü yumurta akının giderdiği temizleme işlemi ciltteki kalıcı yağ tabakalarının ve gözeneklerinin temizleme işlemi yaptığı esna da gerilmesi ve kuru kalmasına sebep olduğundan cildinizin bu kuru kalıntıdan zarar görmemesi için mutlaka nemlendirici kullanmanız gerekebilir.

Ek olarak aşağıda belirlediğimiz bazı maddelerde yumurta akının, cilde olan diğer faydalarını sizler için sıraladık.

  • Yumurta akının cildinizde kuruması esnasında gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz.
  • Cildinizde bulunan ve normal temizlik yapılmasına rağmen yüzünüzde bulunan ölü hücrelerin giderilmesini bu maske ile giderebilirsiniz.
  • Haftada bir defa bu işlemi uygulayarak cildinizin yumuşak aynı  zamanda sıkılaşmış olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yumurta akı maskesini ciltlerinde uygulayan kişiler özellikle cilt beyazlatma yöntemi olarak da kullanmışlardır.
  • Cildinizde oluşan kir, yağ ve siyah noktaların temizliğinde, yumurta akı maskesi ciddi derecede faydalı olarak gözükecektir.
  • Yumurta akı maskesi kullanan kişilerin en belirgin şekilde fayda sağladıkları sonuç ise ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve sıkılaştırılmış olması da görülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.