Sivilceye İyi Gelen Yağlar

Sivilceye İyi Gelen Yağlar

SİVİLCEYE İYİ GELEN YAĞLAR
Sivilce tedavisi için güzellik merkezleri dışında evlerinizde doğal hazırldığınız karışımlar ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Kozmetik ürünler hem cildinize zarar verdiği gibi hemde maliyetli oluşundan dolayı; cildinize son derece faydalı olan çeşitli bitkisel yağları çok daha uygun fiyata alıp bakım yapabilirsiniz. Özellikle sivilcelere iyi gelen yağlardan bahsedeceğiz.
Sivilceye İyi Gelen Yağlar Neler?
Cildinizde meydana gelen sivilceler meydana gelen aşırı yağ dokusundan kaynaklanır. Bu yağ dokularını bitkisel yağlar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Hint yağı ve zeytin yağı cildinizdeki sivilceleri tedavi etmekte bir numaradırlar. Bu yağları kullanarak yaptığınız cilt bakımı sonrası sivilce ve izlerinden kurtulabilirsiniz.

Yüzünüzde aşırı sivilce oluşuyorsa, aşağıda verdiğimiz karışımları mutlaka denemelisiniz.

Sivilceler için Yağ Karışımı
250 gram hint yağı
250 gram saf zeytin yağı
Yapılışı: Yarım kiloluk bir cam kavanozun yarısını hint yağı, yarısını da orjinal zeytinyağı ile doldurun. Ardından kavanozun ağzını kapatarak iki yağın karışmasını sağlayın. Ardından pamuk ile yağı cildinize sürüp, parmaklarınız ile masaj yaparak yedirin. Bu maskeyi haftada bir defa akşam uyumadan önce yapabilirsiniz. sabah uyandığınızda su ile yıkayıp gül suyu ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Bu karışım oldukça zengin bir tedavi yöntemidir. Düzenli olarak kullanıldığında yüzünüzdeki sivilce ve izleri yok olacaktır. Daha parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Ayrıca cildinizdeki yağ dengesini düzenleyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.