Sivilce İzlerine Doğal Tedavi

Sivilce İzlerine Doğal Tedavi

Sivilceler ergenlik döneminde başlar, uzun yıllar boyunca çıkmaya devam ederler. Bazı kişilerde hafif çıkar çabuk geçer. Ancak bazı kişilerde hem uzun süreli hemde çok uzun süre geçmeyen sivilceler çıkar.  Bununla birlikte izlere ve lekelere neden olurlar. Bu durum sadece ergenlikte değil ileri ki yaşlarda da sosyal hayatta kötü etkiler bırakır. Problemli bir cilt öz güven sorunu ortaya çıkarmıştır.

Sivilce  hem derin ve köklü çıkması hemde oynanıp patlatılması gibi nedenlerden dolayı izlere neden olur. Geçmek bilmeyen sivilce ve sivilce izleri için bir çok medikal ve doğal tedavi yöntemleri vardır. Eğer sizde doğal bir yöntem arıyorsanız bu makalemiz işinize yarayacaktır.Öncelikle günlük cilt bakımı önemlidir.  Sivilceler yüzünden gözenekler kapanır bunun sonucunda leke ve izlere sebep olur. Bu yazımızda sivilce izleri için doğal tedavilerden bahsedeceğiz.

Evde basitçe yapabileceğiniz doğal maskelerle kısa sürede lekelerden ve izlerden kurtulabilirsiniz.

  • Yoğurt: Yoğurtta bakteri ve laktik asit bulunması nedeni ile renk açma özelliği vardır. Bu yüzden sivilce iz ve lekelerin bulunduğu bölgedeki koyuluğun giderilmesine yardımcı olur.
  • Limon: Aynı şekilde limonun da renk açma özelliği olduğu için sivilce tedavilerinde ve izlerinden kurtulmak için yapılır. ( limon ve yoğurt karıştırılarak maske yapılır ise daha çabuk sonuçlar elde edilir.)
  • Sirke: Sirke ciltteki pH seviyesini dengeler ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Su ile inceltilen sirke düzenli bir şekilde yüze sürülür ise zamanla cildinizin parlayıp güzelleştiğine sizlerde şahit olacaksınız.
  • Aloe Vera: Hücre yenileme özelliği bulunan aloe vera bitkisi sivilceler içinde oldukça etkili. Ayrıca mükemmel bir nemlendirici. Aloe vera bitkisini evinizde besleyebilirsiniz. yapraklarından bir parça koparım bıçakla ikiye ayırın salgıladığı jelimsi sıvıyı yüzünüze ve sivilceli bölgelere sürebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.