Sırt Sivilcelerine Kesin Çözüm

Sırt Sivilcelerine Kesin Çözüm

SIRT SİVİLCELERİNE ÇÖZÜM
Sivilceler genellikle sırt, boyun, yüz ve gögüs bölgelerinde daha sık görülür. Yüzdeki aknelerin giderilmesi daha kolay olurken, sırttaki sivilcelere müdahale edebilmek için erişme şansımız olmadığından daha zahmetli ve zordur.
Sırta Çıkan Sivilcelere Çözümler
1.Sırtınızı Temiz Tutun
Sırtınızın temizliği diğer bölgelerden daha zor olacağı için sivilcelerinde tedavisi oldukça zordur. Ancak çözümsüz değildir. Örnek verecek olursak bir sırt kaşıyıcı sopa yardımı ile ucuna takacağınız temizlik malzemeleri ile çok sert darbeler vermeden yumuşak şekilde bakım yapabilirsiniz. Bunu yaparken kesinlikle sert olmamanız gerekir. Çünkü sivilcelerinize zarar verebilirsiniz. Bunun sonucunda daha da yayabilirsiniz.
Sırt temizliğini banyodan banyoya değil; dışarı çıkıp eve geldiğinizde, spor yaptığınızda terlediğinizde sırt bakımını yapmanız gerekir. Çünkü terlediğiniz zaman daha çok yağ üretilir. Sonuç olarak sivilcelerin oluşumu kolaylaşır. Duş almayı ihmal etmeyiniz.

2. Peelingle Sivilce Çözümü
Sırtınıza kese yaptıktan sonra yapacağınız şey, haftada 2 defa peeling yapmanız gerekir. Vücut peelingi için hazırda satılan kozmetik ürünlerde mevcuttur fakat, sitemizde birçok doğal peeling tariflerine ulaşabilirsiniz. Evdeki imkanlarınız ile çok daha faydalı ürünler yapabilirsiniz. Örneğin: Şeker, tüm peelinglerde kullanılan malzemedir. Peeling yaparken ağır ve hızlı hareketlerden kaçınmalısınız. Hafif hareketler ile peeling yapmalısınız.

3.Sırttaki Sivilceler İçin Çay Ağacı
Sırt bölgesinde çıkan sivilcelere kimyasal madde bulundurmayan saf çay ağacından elde edilen bakım maskesi ile cildinize zarar vermeden doğal bakım yapabilirsiniz.

4.Sırttaki Sivilceler İçin Yulaf Ezmesi
Sırtınızdaki sivilcelerinizden kurtulmak için haftada 1 defa peeling yapabilirsiniz. 1 defa ise cilt maskesi yapabilirsiniz. Yulaf maskesi ile sırtınızdaki sivilceleri unutabilirsiniz. Bu maskesinin tarifi ise;
2 çay bardağı suyun içine yulafı ekleyin. Su kaynamış olmalıdır. soğuttuktan sonra sırtınıza bu maskeyi sürün ve 30dk bekletin. Ardından duş alabilirsiniz.
5. Sivilceler İçin Sprey
Sırt bölgesine kollarımız yetişmediği için sivilceleri görebilmemiz ve bakım yapmamız oldukça zordur. Bu işlemi kolaylaştıran kaliteli sprey ilaçlar mevcuttur. Sırt bölgenize rahatlıkla sıkabilirsiniz. Sivilcelerinize kısa sürede olumlu yönde sonuçlar verecektir.

Sırttaki sivilceler için doğal çözümler konumuzda detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.