Kalçada Sivilce Çıkması

Kalçada Sivilce Çıkması

KALÇADA SİVİLCE ÇIKMASI
Sivilceler yüz ve sırt bölgesinde çıktığı gibi, kalça, gögüs ve bacaklarda da çıkabilir. Ancak bacaklarda çıkan sivilceler acı yaratabilir. Ancak bölgelere göre sivilcelerin çıkma nedeni farklıdır. Örneğin yüzde çıkan sivilce ile bacakta çıkan sivilcenin nedenleri aynı değildir. Bu nedenle yüzde çıkan sivilcelere uyguladığınız bakım türleri kalça ve bacak bölgeleri için geçerli değildir. Ancak bu bölgelerdeki sivilcelere engel olmak imkansız değildir.

Kalçada Sivilce Neden Çıkar
Özellikle ergenlik döneminde Vücutta barındırdığımız sebum oranı arttığı zaman androjenler olarak adlandırılan hormonları uyarılır ve sivilce oluşumuna sebep verir. Ancak kalça bölgesinde çıkan sivilceler ergenlik ile pek karşılaşılan sorun değildir. Sivilcelerin asıl oluşum nedeni gözeneklerin tıklalı olmasıdır. Gözenekleri kapalı olması sonucu ölü hücrelerin vücuttan atılmasını engeller. Kalça bölgesinde bu yüzden sivilceler çıkar.
Kalçada sivilce çıkması genetik olarakda çıkabilir. Diğer kişilere göre daha fazla sivilce oluşur. Bir başka neden ise terleme sonrası kıyafetlerin uzun süre üstünüzde kalması, dar olması, kumaş cinsinin özellikleri sivilceler oluşabilir. Kıyafetlerinize dikkat etmeniz gerekir.

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer?
Bahsettiğimiz gibi yüzde çıkan sivilcelere uygulanan tedavi yöntemleri kalçalar için geçerli değildir. Kalçada oluşan sivilceler genetik değilse, tıkalı gözenekler sayesinde oluşur. Bu tıkanıkları açmak için çeşitli peeling yöntemleri yapmanız lazım. Aktarlardan satın alabileceğiniz kabak lifleri ile kalça bölgenize kese yapabilirsiniz. Tahriş edecek kadar sert olmaması lazım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.