İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Nedir?
ideal kilo sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boyuuz ile kilonuzun orantılı bir şekilde olması gerekir. Çeşitli bilimsel çalışmalar sonucu sadece 1kg kaybı bile insanın yaşam ömrünü 4ay kadar uzattığını kanıtlamışlardır.Aşağıda verdiğimiz ideal kilo hesaplama vücut kitle indeksi (VKİ) tablosundan kilogram değerinden kilonuz ve metre cinsinden boyunuzun kesiştiği bölüm içerisinde bulunduğu alan ideal kilonuz olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer kilonuz ideal kilonun üzerinde ise çeşitli doğal kilo verme yöntemlerini uygulamanız gerekir. Eğer kilonuz ideal ise formunuzu korumanız gerekir.

 

vki

İdeal Kilonuza Ulaşmak İçin Ne Yapmalıyım?
İdeal kiloya ulaşmak için öncelikle kendinize bir hedef belirlemeniz lazım. Kilo hiçbir zaman anlık olarak verilmez. Sağlıklı kilo verme zamana yayarak düzenli şekilde verilen kilolardır. Zamana yayarak kilo vermeyi hedef edinin. Haftada 1,2 kg vereceğim diye kendinizi şartlandırıp, uygun doğal diye yöntemlerini yapabilirsiniz.

İdeal kiloya ulaşmak için spor yapmalısınız. Spor yapamayan bayanlar devamlı hareketli olursanız yine faydası olacaktır. 8000 kalorinin 1kg eşit olduğunu örnek verecek olursak haftada yapacağınız şeylerle bunu sağlayabilirsiniz. İdeal kilonuza ulaşmak için bayanlarda 1200, erkeklerde ise en az 1400 kalori besin alınması gerekmektedir. Bu değerleden daha yüksek kaloriler kilo olarak size geri dönecektir. Sık sık yukardaki  ideal kilo hesaplama sisteminden yararlanabilirsiniz.

İdeal kiloya ulaşmak için yaşatınızı gözden geçirmeniz gerekir. Geç saatlere kadar oturan kişiler tüm enerjilerini harcarlar ve enerji yakımında artış gözlenir. Özellikle uyumadan önce yenilen besinler aşırı kilo almanıza neden olur. Tüm bunların aksine, erken saatlerde uyuyup; sabahda erkenden uyanırsanız düzenli yaşama kavuşmuş olursunuz aynı zamanda ideal kilolara ulaşmış olursunuz.

Zayıf Olanların Ne Yapmalı?
Kilo almak çok kolaydır ama kiloları vermek göründüğü gibi kolay değildir. Kişinin metobilizması hızlı çalışması sonucu besinlerden depolanan kaloriler hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar. Ancak metebolizması zayıf kişiler kilo almaya her zaman elverişlidirler.
Kilo almanız için yapmanız gereken kilo alma diyetlerini uygulayabilir, aşırı olmadan uyumadan önce tüketilen besinler ile beraber kısa sürede istenilen ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Mide genişlemesi sonucu kilolarınızı kolay şekilde alabilirsiniz. Bu durum olması için bol yemek, yemek ve bol su içmekten geçer.

Fazla Kilolu Olanlar Ne Yapmalı?
Kilolu kişilerin uzman bir doktor yardımıyla istenilen kiloya ulaşması mümkündür. Öncelikle kendinize güvenmeniz lazım. Her ay en az 2 kilo vererek 5,6 aylık bir süreçte sağlıklı bir zayıflama yapmış olursunuz. Kilo vermek hiçbir zaman aniden gerçekleşmemelidir. Kesinlikle operasyonlar gerçekleştirmeyin. Bunun yerine azar azar verilen kilolarla ilerleyin. Günlük sporlarınızı eksik etmeyin. Vücuttaki damalar ve diğer sistemler aniden gerçekleşen olayları kaldırmayabilir. Kilo vereceğim diye çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.