DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Güzel gülüşlere sahip olmanın yolu öncelikle güzel dişlerden geçer.Güzel gülüşlere sahip olmak için ise sağlıklı dişlerimizin olması gerekir.Bunun için öncelikle yapmamız gereken günde 3 defa düzenli olmak üzere diş fırçalamaktır.Ayrıca aşırı çay ve kahve tüketimi de dişlerin çabuk çürümesine ve sararmasına yol açar.Bunun için 6 ay da bir düzenli olarak diş doktoruna muayene olmak gerekir.Bu saye de oluşan problemler dişlerin daha fazla çürümesine neden olmadan çözülebilir.Diş beyazlatmanın ise iki farklı yöntemi vardır;birincisi doktor tarafından yapılan beyazlama işlemi,bir diğeri ise evde doğal yollarla yapılan beyazlatma yöntemidir.

DİŞ BEYAZLATMA MALZEMELERİ

Karbonat:Dişleri yalnızca beyazlatmakla kalmıyor,ağız içindeki bakterilerin de ölmesini sağlıyor.Diş temizliğin de en etkili yöntem olup,diş plağının da giderilmesinde oldukça etken bir yöntemdir.

Sofra tuzu:Sofralarımızda da kullandığımız tuzun aslında birçok şeye faydası olduğunu biliyor muydunuz?Antibakteriyel özelliği sayesinde ağızda oluşan iltihapların ve mikropların temizlenmesinde önemli rol oynar.Yalnızca bir çay kaşığı tuzu ağzınızda çalkalayarak iltihap ve mikropların giderilmesini sağlayabilirsiniz

Gliserin:Bakterilerin oluştuğu yere bir damla gliserin damlatarak mikropların ölmesini sağlayarak daha sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Çilek:Çilek ağız kanamalarına iyi geldiği gibi;ağız içinde oluşan bakterilerin ve plak oluşumunun da yok olmasına yarar.İçeriğinde ki malik asit zayıf dişlerin diş etine verdiği zararı en aza indirir.

EVDE YAPILABİLECEK DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

  • En az hafta da bir kez özellikle olgunlaşmış çileği çatal yardımıyla ezip diş ve diş etlerine sürerek dişlerinizin daha parlak olduğunu göreceksiniz.
  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte bir çay kaşığı karbonat ve limonu karıştırıp diş fırçanızla dişlerinizi fırçalayın farkı görünce siz bile şaşıracaksınız.
  • Her gece uyumadan mutlaka dişlerinizi fırçalayın,ardından bir çay kaşığı ada çayı,bir çay kaşığı karbonat ve tarçını karıştırıp dişinize uygulayın.En sonda tekrar bol suyla çalkalayın.
  • Lif kaynağı bakımından zengin olan besinleri tüketerek dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olabilirsiniz.Özellikle havuç,brokoli,salata ve elma…
  • Tuz,karbonat ve sirkeyi karışım haline getirerek diş fırçanızla dişlerinize uygulayın ve çalkalayın bol suyla.Bu sayede hem iltihaplardan kurtulmuş hem de dişlerinizi beyazlatmış olacaksınız.

Evde yapabileceğiniz böyle doğal yöntemlerle diş sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.Günde normal diş fırçalamanın yanı sıra bir kere de karonatla fırçalayın.Limonu tek başına kesinlikle dişinize uygulmayın içeriğindeki asit nedeniyle dişinize daha çok zarar verirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.