Diş Ağrısı Nasıl Geçer !

Diş Ağrısı Nasıl Geçer !

Hemen hemen tüm canlılarda bulunan diş biz insanlarda ki görevi de besinlerin öğütülüp midemize çiğnenmiş olarak ulaşmasını sağlamaktadır.   Besinlerin ağız içerisinde oluşturduğu bakteri kalıntılarından dolaylı ağız içinde sürekli bir hareketlilik vardır ve bu hareketliliğin akışında olduğu yani gerekli önlem ve bakımlar yapılmadığı sürece diş ve etlerinde, hemen her yaş grubunda oluşabilecek diş ve diş eti ağrıları ile karşılaşabiliriz.

Diş ağrılarının acı boyutu yani şiddeti her ne kadar olursa olsun, çözüm ve tedavi için gideceğimiz ilk adres diş doktorları olmalı ve bir kontrolden geçmek sizin için direk çözüm olabilir.  Ancak yine de bizim yapmış olduğumuz araştırma ve çalışmalar sonucu ani ağrı ve acı sırasında yapılabilecekleri derleyip, ev ortamında veya uzak mesafeli doktor kontrolüne gidene kadar alınabilecek önlemleri yazımızın devamında belirtmiş bulunmaktayız.

Dişlerin ağrıma ve acı boyutu, nedenlerine bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Yemek yerken dikkat edilmeden veya yine dikkatsizce dişlerimizi fırçalarken oluşan ufak çaplı ağrıların yanı sıra, dişlerimizin bakımını gerektiği gibi yapmadığımız zaman dişlerimizde çürüme ve buna bağlı diş etlerinde oluşan iltihaplanmadan dolayı şiddetli ağrılarla da karşılaşabiliriz.

Hafif Diş Ağrıları İçin Çözüm Nedir ? sorusuna verdiğimiz tedavi örnekleri  bu soruna çözüm olmuş olsa da yinede bir doktor kontrolünden geçmeniz bu ağrıların şiddeti  ve tedavisi için kesin sonuç olabilir. Evde veya diş kliniklerinin uzak mesafede olduğu ve hafif diş ağrılarına çoğu insan tarafından bilinen çözüm diş ve etinin ağrıyan bölgesine, temiz bir bez veya havlu parçasına, iki üç damla karanfil yağı damlatılarak ağrıyan bölgede 5-10 dakika bekletilerek bu ağrılara geçici bir çözüm sağlanmış olur. Dikkatinizi çekerek söyleyelim, ancak iltihaplanmaların önüne geçmemektedir.

Karanfil yağı bulunmadığı taktirde yine karanfil parçacıklarını ağrıyan diş ve etinin tam bölgesine yerleştirerek ve aynı süre bekletilerek, karanfilin sağladığı uyuşma etkisi ile ağrının şiddetinin azalması hatta tamamen geçmesi gibi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Aşırı ve Şiddetli Diş Ağrısı İçin Çözüm Nedir ?  Yine ev ortamında karşımıza çıkan bu ağrılara çözüm olarak,  bir bardağın %40 oranına su ve %60 oranına sirke ekleyerek karıştırınız.  İyice karıştırdıktan sonra, 1 çay kaşığı tuz ekleyerek tekrar karıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemde sirke kullanımını kendiniz için hoş bulmaz iseniz sadece tuz- su karışımı olarakta yapabilir ve bu karışımla 2-3 defa  ağzınızda çalkalama işlemi yapabilirsiniz.

Diğer yandan dişlerinizde çok şiddetli bir ağrı olduğunu hissettiğinizde ise yine evlerde kullanılan bir yöntem olarak bir pamuk veya bez parçasına alkol türünde 2-3 damla votka damlatarak ağrıyan bölgede bekletebilir ve uyuşmasını sağlayarak ağrının geçmesine sebep olabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler, dikkatinizi çekerek tekrar söylemek istiyorum ki belirttiğimiz ve önerdiğimiz çözümler sadece diş ağrıları için bir önlemdir. Tedavi veya çürük diş bakımı gibi çözümler asla değildir. Günlük yaşamda gün içerisinde ani ağrı durumunda kullanabileceğiniz olumlu bilgiler olup basitçe yöntemlerle uygulanabilmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.