Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm

CİLT YAĞLANMASINA KESİN ÇÖZÜM

Cilt yağlanmasına çözüm: Cildinizin kendi yapısından dolayı kuru ve yağlı olabilir. Sebum salgısının hızlı çalışması sonucunda yağlanmanın önüne geçmek güçleşir. Çeşitli çözüm yolları ile cildinizdeki sebum miktarını düzenleyebilirsiniz.

Cilt Yağlanmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler:
1- Cildin aktif olarak yağlanması fazla yıkamaya bağlıdır. Yağ salgısından memnun olmayan kişiler yüzünü günde iki defadan fazla yıkar ise yağlanma daha da artar. Cildi günde en fazla iki kere yıkamak uygundur.

2- Kil maskesi cildin yağ düzenini sağlar. Cilt için uygun olan beyaz ve toz kili ılık su ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra durulayın ve su bazlı nemlendiricinizi sürünüz. Cilt daha canlı görünüm sağlayacaktır ve akne oluşumu azalacaktır.

3- Sebamed sabun cildin yağ dengesini düzenleyen en iyi temizleyicilerden biridir. Sabah kalktığınızda ilk olarak cildinizi sebamed sabun ile yıkamak olabilir. Zaman içinde yağlanmadan eser kalmadığını göreceksiniz.

4- Cildi hem temizlemek hem de fazla yağını almak için maden suyundan faydalanabilirsiniz. Günde 2 kere olmak üzere cildinizi maden suyu ile temizlerseniz yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.

5- Her sabah yapacağınız buz masajları cildin çoğu yağını arındır. Limon ve suyu karıştırarak buz kalıplarına boşaltınız. Her sabah bir tane buzu yüzünüzde gezdirerek yedirin. Limonun iyi bir cilt dengeleyici özelliği vardır. Buz uygulamasından sonra yağsız kreminizi kullanabilirsiniz.

6- Yağsız yoğurt ciltteki yağlanmayı önler ve cildiniz daha parlak görünüm sağlar. Yoğurt maskesi her gün değil haftada bir defa uygulanmalıdır. Fazlası cildi kurutacağı için soyulmalara ve tahrişe neden olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.