Cilt Mantarı

Cilt Mantarı

CİLT MANTARI

Cilt mantarı pul pul dökülme sonucunda kötü görünüm oluşturan bir cilt hastalığıdır. Deri tabakasında oluşan bu hastalık tedavi edilmezse kişiyi bir hayli zaman rahatsız edecektir. Cilt mantarı sürekli çoğalmaya başlar ve bulaşıcıdır. Hem cildi yorduğu hemde görünüm açısından kötü bir görünüm yarattığı için kişinin psikolojisinide bozabilir. Sitemizdeki cilt bakımı kategorisinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cilt Mantarı Nedenleri

Virüslerden kaynaklanan cilt mantarları nemli ortamlarda bulaşmaktadır.
Havasız,nemli daha çok bulunan bulaşıcı deride çok hızlı çoğalır.
Cilt mantarı vücudun her bölgesinde oluşabildiği için isimleri farklıdır.

Cilt Mantarı çeşitleri:

– Kasık mantarı
– Tırnak mantarı
– Ayak mantarı
– Saç mantarı
Böyle adlar verilse de vücudum her yerinde meydana gelebilir. Bölgesel mantarların nedeni ise nemlilikle alakalıdır.

Cilt Mantarı Nasıl Bulaşır

1- Cilt mantarı aynı ortama sahip olan kişiler arasında da çabuk bulaşabilir. En çok aile ortamında yaşanır. Ayak mantarında bu durumlar daha çok görülmektedir. Terlikler, havlular ve kullanılan ortak eşyalar bulaşıcı olmasına olanak sağlar.

2- Daha çok erkeklerde oluşan ayak mantarı çamaşırlardan ayaklara bulaşarak ayak mantarını meydana getirir. Böylelikle tırnaklara bulaşır tırnaklarda da başlar.

3- Cilt mantarında krem uygulamalardan en uygun tedavidir. Zamanla geçen bir hastalık değildir. Mutlaka doktora gidilmeli muayene olunmalı doktor tavsiyesiyle tedavi olunmalıdır. Kalıcı ve tedavisi uzun süren cilt mantarları vardır. Tedavi edilir geçer ve yeniden başlama görülebilir. Kremleri düzenli ve sonuna kadar kullanmalısınız.

Cilt Mantarı Tedavisinde kullanılan kremler en uygun yöntemdir. cilt mantarı zamanla geçmez mutlaka doktor tavsiyesi ile tedavi edilmelidir. Bazı mantar türleri daha kalıcıdır ve tedavi edilmesi uzun bir zaman alabilir. Tedavi edildikçe geçer ve ardından tekrar başlar. Bu nedenden krem kullanmaya bitene kadar ara vermemelisiniz. Doktorunuzun belirttiği kullanma süresi boyunca kullanılmalı ve tekrar doktora gidilip kontrol ettirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.